Dnia 2024-01-21 11:30 na obiekcie Stadio Benito Stirpe miał miejsce mecz między Frosinone i Cagliari: 3-1

W meczu 21. kolejki włoskiej Serie A drużyna Frosinone podejmowała na własnym boisku ekipę Cagliari. Spotkanie, które odbyło się 21 stycznia o godzinie 11:30 na Stadio Benito Stirpe, zakończyło się zwycięstwem gospodarzy wynikiem 3-1. Pomimo prowadzenia gości po pierwszej połowie, Frosinone zdołało odwrócić losy spotkania i sięgnęło po cenne trzy punkty.

Relacja z przebiegu meczu

Mecz pomiędzy drużynami Frosinone a Cagliari odbył się na Stadio Benito Stirpe w ramach 21. kolejki Serie A o godzinie 11:30. Sędzią głównym spotkania był Federico Dionisi z Włoch.

W pierwszej połowie to goście z Cagliari objęli prowadzenie dzięki bramce I. Sulemana w 26. minucie, co dało im korzystny wynik 1-0 do przerwy. Frosinone musiało więc szukać sposobu na odwrócenie losów spotkania.

Druga połowa okazała się znacznie bardziej emocjonująca dla kibiców gospodarzy. L. Mazzitelli w 64. minucie wyrównał stan meczu po asyście A. Harroui, rozpętując istną burzę na trybunach. W 75. minucie Matías Soulé poprowadził swoją drużynę do prowadzenia, strzelając drugiego gola dla Frosinone. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice nie mogli oderwać wzroku od murawy.

W doliczonym czasie gry, na listę strzelców wpisał się Kaio Jorge, który ustalił wynik meczu na 3-1 po asyście N. Zortea. To była uczta piłki nożnej dla fanów Frosinone, którzy celebrowali zwycięstwo swojej drużyny.

Żółte kartki zostały rozdane obficie, zarówno dla gospodarzy, jak i dla gości. W barwach Frosinone ukarani zostali Matías Soulé, Kaio Jorge oraz Nadir Zortea. Z kolei w drużynie Cagliari żółte kartki otrzymali Paulo Azzi, Andrea Petagna, Alberto Dossena, Gianluca Lapadula oraz Leonardo Pavoletti.

Nie odnotowano czerwonych kartek podczas tego starcia, co świadczyło o zaciętej, ale fair rywalizacji obu ekip.

Frosinone ma teraz przed sobą trudne mecze z takimi rywalami jak Juventus, Lecce i Sassuolo. Natomiast Cagliari zmierzy się z Napoli, Empoli i Salernitana, starając się odbudować po porażce z dzisiejszego spotkania.