Frosinone - Cagliari, wynik spotkania - 3-1

W ostatnim starciu Serie A doszło do emocjonującego pojedynku pomiędzy drużynami Frosinone i Cagliari, który odbył się 21 stycznia o godzinie 11:30 na Stadio Benito Stirpe. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3-1, mimo że na przerwę schodzili przy wyniku 0-1. Oto krótka relacja z tej pełnej zwrotów akcji rywalizacji.

Przebieg meczu

Mecz pomiędzy drużynami Frosinone i Cagliari odbył się 21 stycznia 2024 roku o godzinie 11:30 na Stadio Benito Stirpe w ramach 21. kolejki Serie A. Sędzią głównym był Federico Dionisi z Włoch.

W pierwszej połowie meczu to goście z Cagliari objęli prowadzenie po trafieniu Ibrahima Sulemana w 26. minucie, ustalając wynik na korzyść Cagliari 1-0 do przerwy.

Druga połowa przyniosła jednak zwrot akcji. W 64. minucie Lorenzo Mazzitelli wyrównał dla Frosinone po asyście Azzedine'a Harrouiego, rozpalając fanów na trybunach Stadio Benito Stirpe.

W 75. minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą gola Matíasa Soulé, który wpakował piłkę do siatki, dając Frosinone prowadzenie 2-1. Następnie emocje sięgnęły zenitu, gdy w doliczonym czasie gry, dokładnie w 90. minucie, Kaio Jorge strzelił kolejnego gola dla Frosinone, a asystę zanotował Nadir Zortea, ustalając wynik meczu na 3-1 dla gospodarzy.

Emocjonująca relacja z meczu

Oglądając ten mecz na żywo na Stadio Benito Stirpe, trudno było oderwać wzrok od boiska. Atmosfera na trybunach była gęsta od emocji, a piłkarze obu drużyn dawali z siebie wszystko.

Pierwsza połowa nie była łaskawa dla gospodarzy. Cagliari wyszło na prowadzenie po strzale Sulemana, który skrzętnie wykończył akcję gości. Frosinone próbowało odwrócić losy spotkania, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie Frosinone walczyło z determinacją. Mazzitelli zapewnił kibicom wspaniałą bramkę, a po chwili to Soulé popisał się skutecznym strzałem, przechylając szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy.

Ale największe emocje miały miejsce pod koniec meczu, gdy Kaio Jorge zdobył gola na wagę trzech punktów, zapewniając Frosinone zwycięstwo. Zawodnicy obu drużyn dawali z siebie wszystko, co sprawiło, że ten mecz był niezwykle ekscytujący do samego końca.

Po spotkaniu, fani Frosinone mogli cieszyć się z zasłużonej wygranej swojej drużyny, która teraz będzie musiała zmierzyć się z takimi rywalami jak Juventus, Lecce i Sassuolo. Natomiast Cagliari będzie musiało podjąć walkę z Napoli, Empoli i Salernitana, mając nadzieję na lepszy wynik w kolejnych meczach Serie A.