Cagliari vs Lazio, wynik meczu 1-3

W ostatniej kolejce Serie A doszło do starcia pomiędzy drużynami Cagliari i Lazio, które odbyło się w Unipol Domus. Lazio wyszło zwycięsko z tego starcia, pokonując rywali 3-1. Po pierwszej połowie wynik był korzystny dla gości, którzy prowadzili 1-0. Mecz miał miejsce 10 lutego 2024 roku o godzinie 14:00, zatem relację przedstawiamy na podstawie informacji z dnia 12 lutego 2024 roku o godzinie 10:55.

Relacja z meczu piłki nożnej Cagliari - Lazio

Pierwsza część relacji

Drużyny Cagliari i Lazio zmierzyły się w emocjonującym spotkaniu Serie A na stadionie Unipol Domus. Ostatecznie goście z Rzymu wygrali 3-1, zwyciężając po bramkach strzelonych między innymi przez C. Immobile oraz Felipe Anderson.

Lazio objęło prowadzenie w pierwszej połowie po trafieniu A. Deioli w 26. minucie. Po przerwie C. Immobile podwyższył prowadzenie dla swojej drużyny, a G. Gaetano skrócił dystans dla Cagliari. Jednak radość kibiców gospodarzy nie trwała długo, ponieważ Felipe Anderson ustalił wynik meczu na 3-1 dla gości.

W spotkaniu nie zabrakło emocji, żółte kartki zostały pokazane Antoine Makoumbou z Cagliari oraz Ciro Immobile, Alessio Romagnoli i Matías Vecino z Lazio. Nie odnotowano czerwonych kartek.

Druga część relacji

Rozpoczęcie meczu w Cagliari było pełne nadziei i optymizmu, kibice wypełnili trybuny stadionu Unipol Domus, gotowi wspierać swoją drużynę w walce z gośćmi z Rzymu. Pierwsza połowa była zacięta, obie drużyny starały się kontrolować grę, lecz to Lazio zdołało otworzyć wynik po skutecznej akcji A. Deioli.

Po przerwie goście zwiększyli swoją przewagę za sprawą C. Immobile, który wykorzystał sytuację podbramkową. Jednak Cagliari nie odpuszczało i szybko odpowiedziało bramką G. Gaetano po asyście Zito Luvumbo, co dało nadzieję na odwrócenie losów spotkania.

Niestety dla gospodarzy radość ta była krótka, gdyż Felipe Anderson ponownie umieścił piłkę w siatce bramki Cagliari, ustalając wynik na 3-1 dla Lazio. Mimo starań gospodarzy, goście potrafili skutecznie kontrolować przebieg meczu i utrzymać prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

W końcowych minutach pojedynek nabierał intensywności, co skutkowało żółtymi kartkami dla kilku zawodników obu drużyn. Ostatecznie, arbiter Marco Di Bello zakończył mecz bez czerwonych kartek.

Po tym spotkaniu Cagliari czekają kolejne wyzwania, a ich następnymi przeciwnikami będą Udinese, Napoli oraz Empoli. Z kolei Lazio zmierzy się z Bayernem Monachium, Bologną oraz Torino, kontynuując walkę w Serie A.