Frosinone - Cagliari, wynik spotkania - 3-1

W meczu 21. kolejki włoskiej Serie A drużyna Frosinone pokonała Cagliari 3-1 na własnym boisku, Stadio Benito Stirpe. Mecz zakończył się odwróceniem wyniku po pierwszej połowie, w której goście prowadzili 1-0.

Mecz Serie A: Frosinone kontra Cagliari

W dniu 21 stycznia 2024 roku na Stadio Benito Stirpe odbył się mecz pomiędzy drużynami Frosinone i Cagliari. Drużyna Cagliari jako goście przeciwko gospodarzom nie miała łatwego zadania. Spotkanie to miało miejsce w ramach 21. kolejki włoskiej Serie A.

Jako sędzia główny na tym meczu wystąpił F. Dionisi, który miał za zadanie zapewnić sprawiedliwość na boisku.

Pierwsza połowa spotkania nie była łaskawa dla gospodarzy. To zawodnicy Cagliari otworzyli wynik, za sprawą I. Sulemana, który zdobył bramkę w 26. minucie meczu.

Przerwa nie przyniosła zmiany wyniku, jednak po zmianie stron to Frosinone odzyskało inicjatywę. W 64. minucie L. Mazzitelli doprowadził do wyrównania, asystując A. Harroui.

Napastnik M. Soulé okazał się kluczowy dla drużyny gospodarzy, zdobywając bramkę w 75. minucie i dając swojej drużynie prowadzenie. Ostateczny cios dla Cagliari zadał Kaio Jorge, który strzelił gola na wagę zwycięstwa w 90. minucie, zaś asystę zanotował N. Zortea.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3-1 na korzyść Frosinone, co z pewnością wywołało euforię wśród kibiców obecnych na stadionie.

Na boisku nie obyło się bez kontrowersji. Piłkarze obu drużyn nie oszczędzali się w starciach, co skutkowało kilkoma ukaraniem żółtymi kartkami. Gospodarze zobaczyli je w 57. oraz dwukrotnie w 90. minucie, zaś goście zostali ukarani w 22., 62., 74., 78. oraz 90. minucie.

Następne mecze dla Frosinone to starcia z zespołami Verona, AC Milan oraz Fiorentina, natomiast Cagliari zmierzy się z Torino, AS Roma oraz Lazio.