Spotkanie Cagliari vs Empoli, wynik 0-0

Dziś na stadionie Unipol Domus miało miejsce starcie pomiędzy drużynami Cagliari i Empoli w ramach 18. kolejki Serie A. Mecz zakończył się remisem 0-0, a wynik na przerwę również wskazywał na brak bramek.

Relacja z meczu Cagliari - Empoli

Mecz pomiędzy drużynami Cagliari a Empoli zakończył się remisem 0-0. Spotkanie odbyło się w ramach 18. kolejki Serie A na stadionie Unipol Domus o godzinie 14:00.

Sędzią głównym spotkania był F. Maresca.

Sprawozdanie z meczu

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego nacisku ze strony gospodarzy, którzy od samego początku starali się narzucić swoje warunki. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 17. minucie, kiedy to Gianluca Lapadula z Cagliari zdołał znaleźć się w polu karnym rywali, jednak jego strzał został zablokowany przez pewnego w bramce gości Pietro Terracciano.

Empoli nie zamierzało jednak ustępować i starało się odpowiedzieć groźnymi kontratakami. W 28. minucie Youssef Maleh został ukarany żółtą kartką za faul na Marco Sau. Kilkadziesiąt sekund później kartką za podobne przewinienie został ukarany Gianluca Lapadula z Cagliari.

Po pierwszej połowie wynik na tablicy wciąż pozostawał nieruszony - 0-0.

W drugiej połowie obie drużyny starały się przełamać impas, ale skuteczna gra obronna po obu stronach sprawiła, że bramki nie padały. Jedną z najgroźniejszych sytuacji stworzył sobie Sebastian Walukiewicz z Empoli, który w 80. minucie otrzymał żółtą kartkę za niebezpieczne wejście w polu karnym gospodarzy.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0-0, a żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki.

Spotkanie nie obyło się bez emocji - w 64. minucie Liberato Cacace z Empoli został ukarany żółtą kartką za faul na zawodniku gospodarzy. Mimo zaciętej walki, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki, a ostateczny wynik to 0-0.

Następne spotkanie Cagliari to starcie z AC Milan, natomiast Empoli zmierzy się z AC Milan w swoim kolejnym meczu.